In plaats van pasta vongole, noemt onze visexpert Bart van Olphen dit pasta kokkole. ‘Het seizoen van zeekraal gaat half april/begin mei weer start. Dit is een fantastische combinatie!’
1. Kook de pasta in ruim water al dente. Laat uitlekken en houd warm.
2. Verhit de olijfolie in een koekenpan op middelhoog vuur en bak de sjalot en peper in 2 minuten zacht. Bak de knoflook al roerend 1 minuut mee en blus het geheel af met het glas witte wijn.
3. Breng de wijn aan de kook. Voeg de kokkels en tomatenblokjes toe, zet het vuur laag en doe het deksel op de pan. Schud regelmatig en controleer tussendoor of de schelpjes al geopend zijn. Voeg na 4 minuten de peterselieblaadjes en zeekraal toe.
4. Zet het vuur uit als alle kokkels open zijn. Gooi dichtgebleven exemplaren weg. Proef de saus en breng op smaak met wat peper. Controleer goed of zout nodig is; de kokkels zijn al ziltig van zichzelf.
5. Voeg de uitgelekte pasta toe aan de kokkels. Schep goed door elkaar en serveer met wat verse peterselie, een extra scheutje olijfolie en wat versgemalen zwarte peper (plus eventueel een snufje zeezout).
Dit is een recept van Bart van Olphen.
[Credits: fotografie David Loftus]
4 personen
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.
Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.